آزالیا بونسای برای علاقه مندان

بونسای آزالیا گیاهان عالی برای پرورش است. در اینجا چند نکته در مورد مراقبت از آنها آورده شده است. آزالیای ساتسوکی مخصوصاً برای بونسای مناسب است.

بهترین کار این است که درست بعد از گلدهی از اواخر ماه مه تا اوایل ژوئن در مناطق معتدل انجام شود. همچنین گاهی اوقات در بهار ، قبل از ترکیدن جوانه ها انجام می شود. فروش مجدد پاییز چندان خوب نیست. لازم نیست هر ساله اقدام به تولید مجدد کنید ، اما فقط در مواقعی که گیاهان به گلدان پیوند می خورند ضروری است.

کودهایی که بیشتر استفاده می شود کیک لوبیای سویا ، کیک کلزا ، و ماهی خشک (کیک شاه ماهی ، و غیره) است. اینها پودر شده و روی سطح خاک درون ظرف قرار می گیرند ، مقدار کمی هر ماه یک یا دو بار. این کودها با توجه به سن گیاهان و فصلی که در آنها استفاده می شود باید به نسبت های مختلف مخلوط شوند. کودهای مایع ساده ترین نوع هستند.

آب به گیاهان جوان سه یا چهار بار در روز در بهار ، تابستان و پاییز داده می  قیمت گل آزالیا شود. به گیاهان قدیمی ، دو بار در روز ، صبح و عصر. در هوای گرم بهتر است گیاهان را سرنگ کنید.

گرفتن در معرض. یک مکان آفتابی و دارای تهویه مناسب بهترین مکان برای پرورش آزالیای ساتسوکی است ، اما در اوج تابستان باید سایه جزئی داشته باشند. آنها را زیر یک صفحه نیزار مردابی قرار می دهم.

هرچه بیشتر در معرض آفتاب قرار بگیرند ، رشد بهتری دارند و تنه و شاخه ها ضخیم تر می شوند. بنابراین تا آنجا که توانایی پرداخت وقت و تلاش را دارد ، باید آنها را آزادانه آبیاری کرد تا حتی در زیر گرمترین آفتاب نیز رشد کنند. با نزدیک شدن به یخ زدگی هوا (به طور کلی در ماه نوامبر) ، آنها را در مکانی آفتابی نگه دارید و پوشش یخبندان را آماده کنید.

تبلیغ بونسای ساتسوکی آزالیا توسط قلمه ها تکثیر می شود. وقتی شاخه های جوان به طول 2 length تا 4 اینچ رسیدند و تا حدی سفت شدند (یعنی در ماه مه یا ژوئن) ، شاخه ها قطع می شوند ، چند برگ از پایه ها برداشته می شود و پایه ها بر روی یک شیب قرار می گیرند و در آب قرار می گیرند به مدت دو یا سه ساعت سپس این موارد باید با فاصله 1 تا 2 اینچ و عمق اینچ یا عمق درون یک محیط ریشه زایی خوب در یک جعبه برش قرار داده شوند. آب ، اجازه دهید تخلیه شود و جعبه را در فیلم پلی اتیلن قرار دهید. در معرض نور کامل (بدون آفتاب) جایی که باید در مدت 30 تا 40 روز ریشه بزنند قرار دهید.

پس از ماندگاری پانزده تا بیست روز دیگر در جعبه های برش یا ماهی تابه ، باید آنها را به خاکی که به شرح بالا برای گیاهان جوان تهیه شده پیوند داد. دو هفته یا حدوداً بعد از این ، کود برای تقویت رشد روی خاک قرار می گیرد. اگر کود مایع ترجیح داده شود ، باید بسیار رقیق باشد ، در غیر این صورت ریشه های رشته ای اغلب آسیب می بینند و ممکن است از بین بروند.